PROGRAM DO FAKTUR DLA FIRMY TRANSPORTOWEJ

Prosty i nieskomplikowany program do fakturowania. Nowoczesne rozwiązania dla przedsiębiorców.

Otwierając działalność transportową musimy pomyśleć o osobie lub firmie, która będzie zajmowała się księgowością w naszym przedsiębiorstwie. Jak już znajdziemy odpowiednią księgową to następnym krokiem będzie wybranie programu do obsługi faktur.  I tutaj rodzi się pytanie który wybrać? Jest ich tak wiele na rynku, że nie wiadomo, który jest lepszy. Sam osobiście przetestowałem kilka z nich. Większość była bardzo skomplikowana i trzeba było zainstalować program na komputerze i tylko z tego urządzenia można było wydrukować fakturę. Taki programy przydają się dla dużych firm gdzie jest rozbudowana i skomplikowana księgowość. Ja potrzebowałem czegoś prostego, szybkiego, a przede wszystkim z dostępem na każdym komputerze.

PROSTE FAKTUROWANIE

Przeszukiwałem internet i trafiłem na jedną z aplikacji, która mnie zainteresowała. Oferuje ona możliwość wystawiania faktur bez instalacji programu na komputerze. Co to oznacza? To znaczy, że możemy używać tej aplikacji na każdym komputerze poprzez zalogowanie się do panelu klienta i wówczas możemy wystawić faktury lub wysyłać je bezpośrednio z programu na maila kontrahenta. Dodatkowo jest również możliwość ściągnięcia aplikacji mobilnej na swój telefon, z którego możemy wystawiać faktury w bardzo prosty i szybki sposób. Podam przykład: Często zdarzało mi się, że dowożąc ładunek na miejsce rozładunku klienci pytali się mnie o wystawienie faktury VAT. Dotychczas pewnie powiedziałbym, że nie mogę lub wyciągnąłbym druczek na faktury do wypełnienia ręcznie. Natomiast w tym momencie było inaczej.  Wyciągnąłem telefon uruchomiłem aplikację wpisałem tylko NIP kontrahenta, a system sam wyszukał dane i wprowadził do faktury. W 2 minuty faktura była gotowa i przesłana na maila kontrahenta. Dzięki temu od razu mogłem otrzymać gotówkę do ręki. Powiem szczerze, klient był zaskoczony, że coś takiego istnieje i że można w tak łatwy i szybki sposób wystawić fakturę

DODATKOWE OPCJE

Oprócz tego aplikacja ma o wiele więcej do zaoferowania. Posiada program do księgowości, który umożliwia prowadzenie samodzielnej księgowości. Dodatkowo każdy użytkownik może skorzystać z pomocy księgowych dzwoniąc na infolinię lub pisząc na czacie.

Aplikacja oferuje Ogólno Polskie Biuro Rachunkowe – to połączenie tradycyjne biuro z usługa mobilną. Biuro reprezentuje ciebie w urzędach US i ZUS. Możliwość kontaktu z księgowymi od 7:00 – 22:00 od poniedziałku do soboty, Wysyłka pliku JPK do Urzędu Skarbowego. Ponadto, aplikacja oferuje założenie firmy bez wychodzenia z domu. Pracownicy zrobią wszystko za ciebie i wypełniają stosowne dokumenty.

PODSUMOWANIE

Teraz zastanawiacie się  co to za aplikacja i dlaczego ja polecam. Jak sami pewnie wiecie samodzielne prowadzenie  działalności gospodarczej niesie za sobą dużo wyzwań i zabiera sporo czasu. Niejednokrotnie zdarzało mi się, że  po całym tygodniu trasy nie miałem ochoty spędzać kolejnego dnia na wystawianiu faktur. Programy do fakturowania, których wtedy używałem były bardzo czasochłonne i skomplikowane. Wiele czasu zajmowało mi uzupełnianie rubryk, które de facto nie były mi potrzebne. Doszedłem wtedy do wniosku, że potrzebuje czegoś szybkiego, prostego w obsłudze i przede wszystkim mobilnego aby nie zakopywać się w fakturach tylko wypisywać je na bieżąco.Tą aplikacją był i w dalszym ciągu jest INFAKT. Wiem, że możecie to potraktować jako reklamę co nie ukrywam też jest prawdą natomiast robię to tylko dlatego, że naprawdę byłem i jestem z tej aplikacji bardzo zadowolony. Nie jestem w stanie wypisać wszystkich zalet tego systemu bo szczerze nie z wszystkich jego opcji korzystam gdyż najzwyczajniej w świecie nie są mi potrzebne. Zapraszam jednak  wejść na link poniżej INFAKT  i tu znajdziecie więcej informacji. Zachęcam do czytania moich kolejnych wpisów.

[FM_form id=”1″]

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *