MONITORING POJAZDÓW GPS

Monitoring pojazdów GPS w branży transportowej to dziś podstawa. Sprawdź, który lokalizator polecam!

Każda firma transportowa posiadająca flotę pojazdów powinna posiadać monitoring pojazdów. Daje nam on możliwość  kontroli pojazdu w czasie rzeczywistym, sprawdzić stan przejechanych kilometrów oraz podgląd czasu pracy kierowcy. Niektóre z nich posiadają  nawet nadzór nad zużyciem paliwa. System nie jest drogi i można go opłacać na zasadzie miesięcznego abonamentu dlatego korzyści są ogromne.

Poniżej przedstawię trzy godne polecenia przeze mnie oferty monitoringu. Dlaczego wybrałem właśnie te firmy? Dlatego, że jako jedne z niewielu posiadają niezawodny system GPS, który nie traci zasięgu i daje nam rzeczywistą lokalizacje pojazdu.

– navifleet

– transmobil

– lokalizuj

NAVIFLEET – firma posiada w swojej ofercie monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym, czas pracy kierowców, analiza tras oraz kontrolę zużycia paliwa. System ten ma również wersję mobilną na telefony komórkowe. Mogę powiedzieć szczerze, że monitoring jest niezawodny i bezproblemowy, a kontrola pracy kierowców i zużycia paliwa naprawdę przenosi się na oszczędności dla właściciela pojazdu. Firma oferuje cztery opcje abonamentowe Mini, Standard, Premium i Maxi.

Pakiet Mini kosztuje 27 zł netto miesięcznie. Za to otrzymujemy podgląd on-line, historię trasy z 3 miesięcy i animację przejazdu.

Pakiet Standard kosztuje 39 zł netto miesięcznie. Tutaj otrzymamy o wiele więcej: lokalizacje on-line, historię trasy z 6 miesięcy, animację przejazdu, kontrola czasu pracy, kontrola paliwa, udostępnienie pozycji pojazdów, książka serwisowa, koszty, powiadomienia i alarmy sms oraz email i diagnostyka.

Pakiet Premium kosztuje 45 netto zł miesięcznie. Otrzymamy wszystko to co powyżej z historią trasy z 9 miesięcy oraz rozliczeniem pracowników

Pakiet Maxi kosztuje 51 netto zł miesięcznie. Wszystko co wymienione powyżej wraz z historia trasy z 12 miesięcy i odczyt plików z karty kierowcy i pamięci tachografu.

W przypadku monitoringu na Unii Europejskiej koszt wynosi 69 zł netto za jeden pojazd. Przy większej ilości pojazdów istnieje możliwość negocjacji ceny.

Powyższe stawki obowiązują monitoring krajowy. Jeśli chcemy uzyskać informację na temat stawek na Unii Europejskiej w tym celu trzeba się skontaktować z konsultantem firmy Navifleet. Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony z 3 miesięcznym wypowiedzeniem. Koszt montowanego urządzenia to 550 zł netto plus karta 5 zł netto, dodatkowo trzeba doliczyć montaż urządzenia w kwocie 150 zł. Jeśli mieszkamy w małej miejscowości to niestety będziemy musieli udać się do serwisu w większym mieście co może generować dodatkowe koszty i czas. Podsumowując koszt założenia systemu to 705 zł netto jednorazowo plus koszt miesięcznego abonamentu.

TRANSMOBIL – firma posiada w swojej ofercie, monitoring pojazdów ciężarowych i dostawczych, maszyn, kolei, sprzętu wodnego a nawet osób. System posiada wiele ciekawych opcji dodatkowych takich jak: pomiar temperatury, identyfikacja naczepy czy otwarcie naczepy. Ponadto system integruje się z giełdami transportowymi Timo Com i Trans.eu. Do obsługi systemu wystarczy tylko dostęp do internetu.

Firma nie posiada pakietów tak jak Navifleet ale za to proponuje dostępem do wszystkich opcji po opłacie abonamentu i montażu lokalizatora.

Poniżej przedstawię dostępne opcje:

opcja dzierżawy, aby skorzystać z tej oferty musimy posiadać co najmniej 3 pojazdy. Koszt dzierżawy to abonament miesięczny w kwocie 29 zł netto w ruchu krajowym i 49 zł netto w ruchu międzynarodowym. Dodatkowo trzeba zapłacić za przystawkę  w kwocie 180 zł netto ( jest to dodatkowe urządzenie do połączenia z komputerem pojazdu w celu uzyskania informacji o spalaniu paliwa i innych informacjach o pojeździe). Do tego dochodzi opłata za montaż przyrządu w kwocie 100 zł netto. Umowa jest podpisywana na 24 miesiące.

opcja wykupu, z tej opcji możemy skorzystać posiadając nawet jeden pojazd. Koszt wykupu urządzenia to 290 zł netto plus 180 zł netto za przystawkę i 100 zł netto montaż urządzenia. Koszt abonamentu w tej opcji to 19 zł netto – krajówka i 39 zł netto – międzynarodówka. W przypadku wykupu podpisujemy umowę na czas nieokreślony, a wypowiedzenie wynosi 1 miesiąc.

LOKALIZUJ – to system oferujący podobne usługi do Navifleet i Transmobil takie jak kontrola paliwa czy monitoring tras jednak  posiada on kilka ciekawych opcji różniących się od konkurencji tj:

– blokada alkoholowa,

– czujnik przechyłu ( zabezpieczenie przed lawetowaniem – każde naruszenie pojazdu powoduje wysłanie sms’a. Koszt czujnika wraz z montażem i konfiguracją to 150 zł netto),

– czujniki krańcowe (otwarcie maski, drzwi, bagażnika itp.- często wybierane w wypożyczalniach aby wyeliminować podmianę części przez najemcę. Koszt uzależniony od miejsca instalacji między 70-150 zł),

– odcięcie rozrusznika ( poprzez komendę SMS – po wysłaniu SMS rozrusznik zostaje rozłączony, a pojazd po wyłączeniu stacyjki nie zostanie uruchomiony. Można sterować praktycznie każdym podzespołem w samochodzie (webasto , światła). Koszt takiego urządzenia to 250 zł.

– przycisk alarmowy (włączenie przycisku na 0,5 sek. spowoduje wysłanie SMSów na dwa dowolne numery o sytuacji kryzysowej (napaść, wypadek). W przypadku braku możliwości skorzystania z telefonu jest to nieoceniona pomoc w trudnych sytuacjach. (przycisk można ukryć by ewentualny najemca nie wiedział o nim). Koszt przycisku wraz z instalacją i konfiguracją – 99zł.

Istnieją 3 opcje, z których możemy skorzystać wybierając firmę lokalizuj:

Dzierżawa – w tym wypadku otrzymujemy nadajnik za darmo,  podpisujemy umowę na 12 miesięcy i płacimy 50 zl netto. Możemy również podpisać umowę na 24 miesiące wtedy zapłacimy miesięcznie 47 zł netto.

Wykup 1 – umowa na 36 miesięcy, koszt urządzenia 1 zl netto, opłata miesięczna 45 zl netto.

Wykup 2 z niższym abonamentem

  • umowa 36mcy : koszt urządzenia 329zł, koszt miesięczny 30zł
  • umowa 24mce : koszt urządzenia 429zł, koszt miesięczny 32zł
  • umowa 12mcy  : koszt urządzenia 529zł, koszt miesięczny 35zł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy świadczące usługi monitoringu pojazdów?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę jak długo firma znajduje się na rynku oferując takie usługi, trzeba sprawdzić opinie i ile klientów obsługuje. Na jakim sprzęcie działa i czy posiada dedykowany serwer. Nie rzadko bywa tak, że firmy używają chińskiego oprogramowania i sprzętu co  wiąże się z częstym gubieniem zasiegu urządzenia .Warto również sprawdzić czy firma posiada 24g/h serwis telefoniczny  oraz czy nie ma ukrytych dodatkowych opłat takich jak transmisja danych.

Tagged , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *