KAŻDY KIEROWCA POWINIEN TO MIEĆ!

Dzisiaj chcę podejść dość luźno do tematu, który dla niektórych może wydać się drażliwy.

Obruszą się na pewno Ci, których to właśnie dotyczy, a mianowicie alkohol i praca kierowcy. Jestem świadom, że ten temat prowokuje i to bardzo ale o to mi właśnie chodzi. Trzeba zacząć o tym mówić i przestać się bać wskazywać niekiedy palcem. Nie chcę również  kolejny raz się powtarzać, że absolutnie nie GENERALIZUJE. Ten artykuł nie ma na celu nikogo obrazić, a jedynie pokazać wam oczywiście na własnym doświadczeniu jak niekiedy mało potrzeba aby narobić sobie dużych problemów.

WOLNY CZAS NA PARKINGACH

Jeśli jesteś kierowcą na trasach międzynarodowych to na pewno zatrzymujesz się na weekend na parkingu. Jak wiadomo jest wiele mitów jak to kierowcy spędzają wolny czas. Nie mam tutaj na myśli wszystkich kierowców, bo na pewno tak nie jest ale sam jeździłem i wiem, że dzieje się wiele rzeczy. Począwszy od niesamowitych opowieści po alkohol i imprezy na parkingach i to o tym ostatnim chcę dziś napisać. Spotkała mnie kiedyś taka sytuacja. Postanowiłem zatrzymać się na weekend  na stacji Shell w okolicach Orleanu we Francji. Nie zdążyłem zgasić silnika, a już podbiegło do mnie kilku kierowców z Polski oferujących piwko lub coś mocniejszego. Oczywiście nie odmówiłem, bo sam nie jestem abstynentem ale robię to wszystko z umiarem. Po krótkim czasie zdecydowałem położyć się spać, w tym czasie koledzy po fachu byli już nieźle upojeni. Nie wiem co dalej się działo ale z opowiadań następnego dnia usłyszałem, że Policja francuska musiała interweniować z racji jakiejś bójki, do której doszło na parkingu. Dodatkowo w poniedziałek rano służby zrobiły nam niespodziankę w postaci badania alkomatem. Na szczęście nikogo nie złapali, a ci co hucznie się bawili przez weekend pewnie jeszcze spali. 

ALKOHOL I JEGO KONSEKWENCJE

Druga sytuacja jaka mnie spotkała to spotkanie z kierowcą pojazdu ciężarowego na parkingu w Belgii. Była już noc i chciałem się położyć spać nagle podchodzi do mnie kierowca z dużego i pyta się czy nie mam pożyczyć trochę gaz z butli, bo jemu już się skończyło. Dlaczego nie, odpowiedziałem i podałem mu to co potrzebował. On w tym samym momencie popijał piwko i wypił chyba z 4 puszki przed snem. Następnego ranka – było to około godziny 6 rano policja sprawdzała wyrywkowo auta wyjeżdżające z parkingu.  Akurat zdarzyło się tak, że razem z kolegą wyjeżdżałem z parkingu, który pożyczył ode mnie butlę z gazem . W trakcie kontroli ustawiłem się zaraz za nim. Niestety musiałem trochę odczekać, ponieważ Policja wykryła u znajomego “truckera” nieprawidłowości w wydychanym powietrzu. Okazało się, że wydmuchał około 0,6 promila. To skończyło się zabraniem dokumentów, mandatem i zakazem dalszej jazdy. Morał z tego taki, że można by było tego uniknąć posiadając alkomat, w który sam osobiście jestem wyposażony. 

Nie jest to droga inwestycja, a jakże przydatna. Podam wam linka do strony gdzie możecie znaleźć szeroką gamę alkomatów. Sam posiadam jeden z nich typu ( Alkomat AlcoForce AT350) nigdy mnie nie zawiódł. Pamiętaj o tym zawsze jak wstajesz rano po ciężkiej nocy:)  https://alcoforce.com, 

1 thought on “KAŻDY KIEROWCA POWINIEN TO MIEĆ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *