KARTA PALIWOWA DLA MAŁEJ FIRMY

Prawdopodobnie najlepsza karta paliwowa dla twojej firmy. Sprawdź ile możesz skorzystać!

Prowadzisz niewielką działalność transportową i męczy Cię każdorazowe rozliczanie faktur za paliwo? Warto rozważyć korzystanie z karty paliwowej. Dzięki temu rozwiązaniu ograniczysz formalności do minimum i będziesz tankować taniej. O tym, czym jest karta paliwowa i jakie korzyści może przynieść Twojej działalności – nawet jeśli masz jeden samochód i dopiero się rozwijasz – przeczytasz w dalszej części tekstu.

Karta paliwowa – co to jest?

Karta paliwowa ma co nieco wspólnego z kartą płatniczą, ponieważ na podobnej zasadzie umożliwia bezgotówkowe transakcje, w tym przypadku za paliwo. Jednak w odniesieniu do dzisiejszych kart określenie „paliwowa” to co najmniej niedopowiedzenie. Wydawać by się mogło, że to tylko kawałek plastiku, ale większość współczesnych przewoźników nie wyobraża sobie już bez niej codziennego funkcjonowania. Można nią opłacać nie tylko tankowanie, ale i mosty, tunele, parkingi, myjnie, promy, usługę RoLa, a nawet autoserwisy. Jest to dziś narzędzie kontroli kosztów firmy transportowej i kompleksowy pakiet usług dla floty, dlatego coraz częściej nazywa się ją „paliwowo-serwisową” czy „flotową”.

Wbrew powszechnemu przekonaniu rozwiązanie nie powstało tylko z myślą o dużych biznesach. Mniejsze firmy – w tym jednoosobowe działalności gospodarcze – również mogą w pełni korzystać z jego potencjału.

Główne zalety i oszczędności karty flotowej

Karta paliwowa pozwala na bezgotówkowe płatności, co ogranicza do minimum papierologię. Przewoźnik otrzymuje zbiorcze faktury od jednej firmy, a kierowcy nie muszą zabierać ze sobą gotówki i tracić czasu, czekając w kolejce po faktury.

Korzystanie z kart paliwowych pozwala również tankować po atrakcyjnych rabatach. Jeśli emitent może pochwalić się rozległą siecią akceptacji karty, przewoźnicy są w stanie zoptymalizować trasę, uwzględniając najkorzystniejsze warunki cenowe. Niektórzy wystawcy kart, jak na przykład E100, oprócz ponad 16 000 punktów akceptacji w Europie i WNP, dysponuje też własnymi stacjami paliw z cenami na poziomie hurtu. Mapa dostępna na stronie ma również bardzo pomocną opcję planowania trasy pod kątem najtańszych stacji: https://maps.e100.eu/?lang=pl

Wiele kart flotowych umożliwia również ustawianie limitów na tankowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu przewoźnicy mają kontrolę nad wydatkami na paliwo. Można wybrać ograniczenie do danej kwoty lub liczby tankowanych litrów. W przypadku karty E100 ustawianie limitów odbywa się poprzez wygodny Panel Klienta. Są tam również dostępne wszystkie transakcje oraz archiwum faktur, jak również opcje rezerwacji usług, takich jak opłata za drogi, mosty, tunele czy usługę RoLa.

Karta paliwowa to często także możliwość tankowania w kwocie netto. Wybrani emitenci oferują usługę odzyskiwania podatku VAT, a nawet akcyzy. Korzystając z tych przywilejów w połączeniu ze zniżkami oferowanymi przez E100, na przykład w Belgii można zaoszczędzić nawet 41% na litrze paliwa. Warto pamiętać, że aby odliczać VAT za pośrednictwem E100, nie trzeba być użytkownikiem karty.

Czy niewielki przewoźnik może starać się o kartę flotową?

Jeszcze do niedawna nie było na rynku kart paliwowych dla małych przewoźników czy flot składających się wyłącznie z busów. Obecnie nie ma problemu z wdrożeniem takiego rozwiązania w mniejszej firmie i jest to prostsze niż się wydaje. Dla przykładu emitent karty E100 nie nakłada żadnych obostrzeń na swoich potencjalnych klientów i współpracuje z osobami prawnymi niezależnie od wielkości floty i kierunków przejazdów. Przed wydaniem karty analizowane są dokumenty finansowe wnioskującego i na ich podstawie dobierane warunki współpracy. Przewoźnik nie musi również wnosić żadnych zabezpieczeń w postaci kaucji czy depozytu. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że oferta nie jest skierowana do osób prywatnych.

Karta w małej firmie transportowej – dlaczego warto i jak wybrać

Warto mieć na uwadze, że karta paliwowa będzie dla małych przewoźników szczególnie korzystnym rozwiązaniem. Niewielkie firmy transportowe często zatrudniają minimalną liczbę fachowców, a zdarza się, że bywają jednoosobowymi działalnościami. Podejmując współpracę z emitentem karty paliwowej E100, przewoźnik może liczyć na nieograniczone wsparcie ekspertów z branży oraz dostęp do narzędzi, które znacznie usprawniają pracę. Dzięki temu właściciel nie musi zatrudniać na stałe np. logistyka czy fleet managera, a to obniża miesięczne koszty prowadzenia działalności nawet o kilka tysięcy miesięcznie.

Co ważne, mniejsza firma może liczyć na te same warunki, jak duży przewoźnik, jeśli korzysta z opcji przedpłaty (prepaid) i zawczasu uzupełnia swoje konto. Z kolei jeśli dopiero rozpoczyna działalność i potrzebuje środków, emitent karty E100 oferuje również opcję wygodnego odroczenia płatności, czyli pewnego rodzaju kredytu. Spersonalizowaną ofertę otrzymać można, zgłaszając się tutaj: https://cards.e100.eu/pl/

Karta nie tylko paliwowa – opłaty drogowe

Decydując się na współpracę ze sprawdzonym emitentem karty, przewoźnik otrzymuje również dostęp do całego pakietu usług dla swojej floty. Głównym udogodnieniem, obok paliwa, są opłaty drogowe. Można je regulować kartą np. na bramkach lub w terminalach podczas zakupu winiety. Z myślą o wygodzie przewoźników wystawcy kart wprowadzają także do swojej oferty multiboxy pokładowe, za pomocą których można uiszczać myto kilku krajów jednocześnie. Firma E100 ma w swoim portfolio urządzenie E100 ONE TOLL w dwóch wariantach, w zależności od kierunków przewozów. Od lipca br. oferuje również OBU dla busów do 3,5 t i 3 m wysokości. Rozwiązanie przeznaczone jest dla firm, które realizują przewozy do Francji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Miesięczny abonament to koszt niższy niż opłaty za urządzenia dla samych Włoch i Francji, a dodatkowo otrzymujemy ogromną wygodę bezkontaktowych płatności jednym urządzeniem.

Wymienione korzyści współpracy z emitentem karty paliwowej to tylko część udogodnień, na które może liczyć mała firma transportowa. Niektórzy wystawcy oferują możliwość bezpłatnego przetestowania karty, aby „na własnej skórze” przekonać się, ile czasu i środków można oszczędzić. Jeśli chcesz lepiej poznać, jak działa karta E100, skontaktuj się z przedstawicielem firmy.

 

Tagged , , , , , , ,

2 thoughts on “KARTA PALIWOWA DLA MAŁEJ FIRMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *