CZY WARTO JEŹDZIĆ NA HISZPANIĘ?

Ładunek powrotny z Hiszpanii. Jak sobie z tym poradzić aby nie stracić?

Pewnie niejeden z was pokusił się na super stawkę na ładunek do Hiszpanii. No ale co dalej? Jak z ładunkiem powrotnym? Ciekaw jestem jakie są wasze doświadczenia?

SZUKASZ ŁADUNKU NA GIEŁDZIE TRANSPORTOWEJ

Jeśli nie masz stałych ładunków pewnie szukasz zleceń na giełdzie transportowej. Czekasz na dobrą trasę za godne pieniądze. Niekiedy zajmuje to nawet  kilka dni żeby tylko wyjść na swoje. Wreszcie znajdujesz wymarzony ładunek do Hiszpanii – ekspres za dobrą stawkę ( 0.45 euro centów za kilometr). Wyjazd z Polski, a za 2 dni musisz być z rozładunkiem w Hiszpanii. Fajna stawka no to lecimy. Przecież nie często się zdarza wyjechać z Polski za więcej niż 0,3 – 0,35 euro centa za kilometr, a tu mamy 0,45!

Ładunek rozładowany, kolejny dzień postoju zaliczony i dopiero teraz zaczyna do nas docierać skąd ta stawka?! Przecież stąd nie ma żadnych ładunków powrotnych i wtedy pojawiają się schody. Czy znacie może ten scenariusz? Przyznam wam się szczerze, że i mnie zdarzyło się pokusić na takie stawki do Hiszpanii ale po kilku razach powiedziałem sobie, że już nigdy więcej. Zmusiła mnie do tego zwykła kalkulacja. Wyobraź sobie wypuściłeś kierowcę w trasę i musisz mu zapłacić, a auto stoi bez ładunku. W takiej sytuacji ponosisz same straty.  Inaczej jest jeszcze jak to my sami jesteśmy kierowcami i właścicielami firmy, bo wtedy te koszta są znacznie mniejsze.

CO W TAKIEJ SYTUACJI ZROBIĆ ?

Jak dla mnie masz dwa wyjścia:

–  Nie robisz postojów, znajdujesz ładunek  za niższa stawkę aby chociaż dojechać do Francji, a potem stamtąd jedziesz już dalej za normalne pieniądze. Czasami warto jest zrobić tzw. pusty podjazd aby uniknąć kosztów związanych z postojem kierowcy. Według moich obliczeń zawsze jest to bardziej opłacalne, bo nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile to auto będzie stało.

– Stoisz tak długo aż znajdziesz ładunek za normalną stawkę – jak dla mnie kompletnie bez sensu ale niestety bardzo często praktykowane przez firmy transportowe.

REASUMUJĄC

I kolejny raz zadałbym sobie to pytanie czy warto jest jechać na Hiszpanię? Jak dla mnie tylko w przypadku kiedy już mam wcześniej załatwiony ładunek powrotny lub stawka pokrywa koszty podjazdu do granicy Francuskiej.  Co mogę dodać to jeśli już wybieracie się w tamtym kierunku to wybierzcie miasta takiej jak Madryt, Barcelona, Alicante, Walencja, Saragossa, bo z nich właśnie wyjazd będzie najłatwiejszy.

Tagged , , , , , , ,

2 thoughts on “CZY WARTO JEŹDZIĆ NA HISZPANIĘ?

    1. Witam. Dziekuję za wiadomość. Tak pojawi się taki artykuł. Proszę śledzić bloga. Dziękuję za komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *