CO ZROBIĆ GDY BANK ODMÓWI CI KREDYTU?

BANK ODMÓWIŁ CI KREDYTU? MAMY NA TO SPOSÓB!

Banki zaostrzają politykę kredytową. Podnoszą marżę, skracają okresy kredytowania, przyznają niższe limity. Jak pokazują najnowsze badania już co piąty przedsiębiorca doświadczył ze strony banku odmowy na uzyskanie kredytu. Dla małych i średnich firm – w tym dla branży transportowej oznacza to, że trudniej jest pozyskać finansowanie na bieżącą działalność i inwestycje. Ratunkiem może okazać się FAKTORING.

Faktoring – tańsza alternatywa

Kredyty przez wiele lat były jednym z najpopularniejszych narzędzi finansowych. Dotychczasowe badania wskazują, że wybiera je 42,1% przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wynika to głównie stąd, że przedsiębiorcy po prostu nie znają innych narzędzi wsparcia finansowego. Istnieje przecież jeszcze faktoring – nowoczesna forma finansowania firm, która umożliwia uzyskanie środków szybko, łatwo i znacznie niższym kosztem. Na szczególną uwagę zasługę eFaktoring NFG – ekspresowa usługa faktoringu online, stworzona z myślą o branży transportowej.

Od przedsiębiorców, którzy ubiegają się o kredyt banki wymagają zazwyczaj dodatkowych zabezpieczeń – poza wekslem in blanco może to być hipoteka, zabezpieczenie rzeczowe, zastaw lub poręczenie. Procedura wnioskowania jest długa i skomplikowana. W przypadku eFaktoringu NFG takich wymagań nie ma.

Finansowanie faktur odbywa się w 100% on-line, bez wychodzenia z biura, czy samochodu i bez konieczności zawierania długotrwałych umów.

eFaktoring NFG jest po prostu tańszą i bardziej dostępną opcją dla przedsiębiorcy opcją niż kredyt. Wiele firm, które otrzymały negatywną ocenę scoringową w bankach otrzymują w NFG niezbędne wsparcie.

Dlaczego warto wybrać faktoring zamiast kredytu?

  • nie obciążasz budżetu firmowego dodatkowymi kosztami w formie comiesięcznych rat kredytowych
  • opłata za usługę pobierana jest z dołu i stanowi jednorazowy koszt
  • otrzymujesz pieniądze, które i tak Ci się należą – firma faktoringowa „odmraża” Twoje środki z faktur
  • nie odczuwasz negatywnych skutków opóźnień w płatnościach od kontrahenta
  • nie jesteś narażony na utratę płynności finansowej i na ryzyko zatorów płatniczych
  • świadomie zarządzasz należnościami w firmie
  • pieniądze uwolnione z faktur możesz przeznaczyć na bieżące wydatki, rozwój, inwestycje czy uregulowanie zobowiązań

Jeśli zainteresowałeś się usługą eFaktoringu, zapraszam Cię na stronę  https://zgloszenie.nfg.pl/lead?lid=60197na której możesz zamówić kontakt u Doradcy i porozmawiać na temat finansowania, które wesprze Twój biznes.

Dane statystyczne w materiale pochodzą z badania Instytutu Keralla Research “Percepcja faktoringu w MŚP” zrealizowanego na zlecenie firmy faktoringowej NFG, 2019 r.

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *