CO ZABRAĆ W PIERWSZĄ TRASĘ BUSEM?

Wybierając się w pierwszą trasę po Europie wielu z nas zadaje sobie pytanie co ze sobą zabrać? 

Właśnie dostałeś pierwsze zlecenie na trasę po Europie i wiesz, że spędzisz tam najbliższe 3- 4 tygodnie i kompetnie nie wiesz co ze sobą zabrać? Nie martw się nie jesteś pierwszy i ostatni a ja mam nadzieję, że ten artykuł kierowany własnym doświadczeniem pomoże ci w podjęciu słusznej decyzji;_). Oto kilka rad i sugestii jak dla mnie najistotniejszych.

Co zabrać w trasę busem?

1. Dokumenty swoje i auta – może banalne ale niestety bardzo często to  właśnie o dokumentach zapominamy najczęściej. Upewnij się więc przed wyjazdem, że zapakowałeś dowód osobisty, paszport – jeśli będziemy wyjeżdżali poza Unię Europejską, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC/AC/Assistance, kontrollbuch, umowę leasingową i oświadczenie z banku przetłumaczone na francuski, że jesteśmy leasingobiorcą.

2. Narzędzia i inne dodatki –  żarówki, pasy mocujące, aktualną mapę Europy, nawigację, telefon i ładowarkę do telefonu albo najlepiej dwie, radio CB,  video rejestrator przydatny w razie kolizji, przetwornica jak ktoś lubi oglądać dużo filmów, kask, kamizelka odblaskowa, buty ochronne, kilka śrubokrętów, imbusy, młotek, kombinerki, latarka.

3. Naczynia; 2 garnki, patelnia, sztućce, kubek do kawy lub herbaty, plastikowe kubki do napojów, talerze i miska.

4. Przyprawy;  sól, pieprz, przyprawy do mięsa itd.

5. Butla z gazem lub mini kuchenka gazowa; żebyśmy mogli przygotować sobie coś ciepłego do jedzenia i picia ( upewnij się wcześniej czy jest pełna;-))

6. Lodówka turystyczna; do przechowania żywności szybko psującej się i do schładzania napojów.

7. Mini apteczka; bandaż, leki przeciwbólowe, na przeziębienie i na rozwolnienie.

8. Ubrania i dodatki; trzeba zabrać ubrania odpowiednie do pogody, dlatego powinniśmy zabrać coś na ciepłe i na zimne dni. Klapki pod prysznic, 2 ręczniki, śpiwór, koc, poduszka,kosmetyki, szczotka i pasta do zębów, obcinaczka do paznokci ( banalne ale spróbuj raz nie zabrać;-), żel do kąpieli i mydło, maszynki do golenia chyba, że preferujesz brodę;-), mokre chusteczki (uwierz mi przydadzą się)

9. Pojemnik na wodę; do przygotowania sobie kawy lub herbaty, kilka butelek z woda mineralna do picia.

10. Worki na śmieci; worki odpady przydadzą się w trakcie jazdy jak i w trakcie dłuższych postojów na przykład w weekendy.

11. Pieniądze; Niewielka kwota pieniędzy (euro) na prysznice itd ale głownie polecam kartę płatniczą .

12. Laptop; nagrania z muzyką i filmami ( konieczność;-)).

13. Jedzenie; najlepiej żywność z długim terminem przydatności, makarony, konserwy, ryż, kasza ,itd.

14. Rękawiczki; kilka par cienkich rękawiczek roboczych.

15. Krzesełko; polecam krzesełko turystyczne składane. Przydaje się do gotowania i spędzania czasu na parkingach.

16. Notes i długopis; czasami musimy cos ważnego zapisać

Podsumowanie

Pierwszy wyjazd jest najbardziej stresujący. Mi wydawało się, że wszystko zabrałem, a później okazało się, że brakowało mi tak prozaicznych rzeczy jak obcinaczka do paznokci;-).Jak zdobędziesz doświadczenie to wszystko spakujesz z automatu i nie będziesz musiał robić nawet listy co zabrać natomiast na pierwszy raz zdecydowanie polecam ją zrobić. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki będą dla Ciebie przydatne i pomogą ci w pierwszym pakowaniu.Tak więc szerokości;-)i do następnego.

 

Tagged , , , , , , ,

1 thought on “CO ZABRAĆ W PIERWSZĄ TRASĘ BUSEM?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *