CERTYFIKAT RZETELNOŚCI DLA TWOJEJ FIRMY

Zdobądź Certyfikat Rzetelna Firma! Pokaż swoim kontrahentom, że jesteś solidnym partnerem.

W idealnym świecie biznesu firma za wykonaną usługę otrzymuje należne jej wynagrodzenie. Po realizacji zlecenia klient opłaca fakturę i obie strony są zadowolone.

Opisana sytuacja ma rację bytu przy założeniu, że firmy mają odpowiedzialne podejście do biznesu. Etyka i rzetelność, choć powinny, nie zawsze idą w parze z prowadzeniem działalności. W poprzednich wpisach kilkukrotnie już podejmowałem temat jak ustrzec się przed nieuczciwym kontrahentem. Weryfikacja potencjalnego klienta na początku współpracy to coś, co może uratować nas przed widmem nieopłaconych faktur. Chciałbym podpowiedzieć kolejny sposób – dziś będzie mowa o certyfikatach.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Na rynku istnieje wiele certyfikatów poświadczających uczciwość przedsiębiorców. Certyfikat Rzetelności, Top Firma, Laur Zaufania itd. Łatwo się w tym pogubić. Jednym z najpopularniejszych jest Certyfikat Rzetelności przyznawany w ramach Programu Rzetelna Firma i to o nim dziś chciałbym powiedzieć Wam parę słów.

Rzetelna Firma to ogólnopolski program promujący wiarygodność i rzetelność w biznesie oraz potwierdzający brak długów w Krajowym Rejestrze Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA. Skupia przedsiębiorców, którym zależy na pokazaniu swoim klientom, że są odpowiedzialnymi i solidnymi partnerami do współpracy spełniającymi także warunki Kodeksu Etycznego Rzetelnej Firmy. Każdemu właścicielowi firmy, nawet najmniejszej, zależy na utrzymywaniu pozytywnych relacji ze swoimi kontrahentami i pozyskiwaniu nowych. Dzięki Certyfikatowi Rzetelnej Firmy budujemy pozytywny wizerunek, pokazujemy, że jesteśmy wiarygodni oraz przede wszystkim wypłacalni, przez co możemy zwiększyć szanse na pozyskanie nowych klientów i nowych zleceń. Jest to szczególnie ważne, gdy działamy w konkurencyjnych branżach takich jak transport, budowlanka czy handel. Taki Certyfikat to potwierdzenie dla klientów, że nasza firma działa w uczciwy sposób oraz jest godna zaufania.

JAK TO DZIAŁA?

Certyfikat Rzetelności nie trafia do przypadkowych firm. Dopiero po spełnieniu określonych warunków, m.in. istnienie na rynku min. 6 miesięcy czy brak zadłużenia w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA, uczestnicy programu otrzymują Certyfikat w wersji papierowej i elektronicznej. Mogą posługiwać się nim na swoich stronach internetowych, łatwo zatem możemy sprawdzić firmę, z którą rozważamy rozpoczęcie współpracy. Wystarczy wejść na jej stronę www i poszukać banerów z informacją o Certyfikacie lub wejść na stronę www.rzetelnafirma.pl , gdzie każda firma biorąca udział w programie posiada wizytówkę z podstawowymi informacjami na swój temat. Dodatkowo firmy posiadające Certyfikat Rzetelności mogą informować klientów o swojej rzetelności stawiając odpowiednią pieczątkę na dokumentach i w ofertach.

 

Tagged , , ,

1 thought on “CERTYFIKAT RZETELNOŚCI DLA TWOJEJ FIRMY

  1. Rzetelna Firma – Jeden z najpopularniejszych certyfikatow dla przedsiebiorcow, ktorej wlascicielem jest Krajowy Rejestr Dlugow. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest brak dlugow w KRD. Sama weryfikacja budzi troche watpliwosci, gdyz certyfikat jest dodatkiem do umowy z Krajowym Rejestrem Dlugow i otrzyma go kazdy, kto nie znajduje sie w tej bazie dluznikow. Pomimo tego jest obecnie najpopularniejszy certyfikat na rynku, dlatego tez Rzetelna Firma zajela pierwsza pozycje w rankingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *